Rozšířili jsme branný závod POKOS o "Labyrint"

Závodníci branného závodu POKOS
  • 13.4.2024
  • Martina Sofie Halíková

Ve středu 10. dubna 2024 odstartoval III. ročník branného závodu POKOS „O pohár ředitele Krajského vojenského velitelství hl. m. Praha“. Krajské vojenské velitelství hl. m. Praha jej zorganizovalo ve spolupráci se ZŠ Pod Žvahovem, vojáky 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely, Agenturou služeb a vojáky aktivní zálohy.

Novinkou tohoto 1. oblastního kola bylo přidání stanoviště "Labyrint", které závodníci absolvovali podle plánku pro orientační běžce. Před zahájením závodu, proto Ing. Jiří Vébr z Českého svazu orientačních sportů vysvětlil, jak používat čipy a podle čeho se v plánku orientovat.

Trasa závodu vedla areálem školy a místní Roklí. Své síly zde poměřilo 24 tříčlenných smíšených týmů ve dvou věkových kategoriích. Cílem bylo, získat co nejvíce bodů za branně-vědomostní úkoly na 10 stanovištích a za nejrychlejší čas na vytyčené trase. Kromě fyzické zdatnosti a spolupráce v týmu si závodníci ověřili také své znalosti z topografie a zdravovědy.

Závod odstartovala kategorie mladších žáků, v níž zvítězil tým „Šesťáci“ ve složení Kristýna Boušková, Hoša Prohonnyi a Aya Lilly Ham-Rosebrock. Druhý byl tým „Rychlonožky“ za které závodili Jindřich Jiroušek, Sára Šteinerová a Adéla Holoušová. Na třetím místě se umístili Sára Říhová, Adina Beranová a Oliver Vencl z týmu "Nagetky". Vítězné týmy společně s „Marshmalloni“, kteří skončili na 4. místě, postupují do červnového finálového kola.

V kategorii starších žáků si odnesli zlatou medaili Lukáš Čermák, Berta Krejčí a Oliver Martinec z týmu „Bobři“. Stříbrné medaile vybojovali „Sejráci" Mathias Šoltys, Michal Wildt a Kája Zajíčková. Bronzové medaile vyhráli Karolína Tučková, Hugo Bédi a Samuel Valouch z týmu „Chrobáci“. Také oni, společně s čtvrtým týmem „Jesus“ postupují do finálového kola.

Počasí nám přálo, takže jsme si užili krásný den. Na závěr děkujeme paní zástupkyni Tereze Cachové a všem učitelům, kteří se zapojili do organizace závodu. Oceňujeme práci vojenských zdravotníků nadrotmistra Františka Lhotského a četaře Pavla Kančiho z 24. základny dopravního letectva Praha – Kbely, hlavního časoměřiče Ing. Františka Bulavy a nadrotmistryně Lucie Šafaříkové za zdrav. zabezpečení závodu.